پارس نئوپان در یک نگاه

۱۳۷۴

عملیات احداث کارخانه در استان مازندران شهر تنکابن

۱۳۷۷

خرید خط یک تولید نئوپان از کشور سوئیس

۱۳۷۹

بهره برداری از خط یک تولید نئوپان با ظرفیت ۲۵۰۰۰ مترمکعب درسال

۱۳۸۰

خرید خط دو نئوپان از کشور بلژیک، خرید خط یک پرس ملامینه از کشور بلژیک و راه اندازی آن با ظرفیت ۱۰۰۰ پرس در روز

۱۳۸۲

خرید خط یک تولید ام دی اف از کشور اسکاتلند

۱۳۸۴

بهره برداری از خط دو تولید نئوپان با ظرفیت ۶۵۰۰۰ مترمکعب درسال

۱۳۸۵

بهره برداری از خط یک تولید ام دی اف با ظرفیت ۹۰/۰۰۰ مترمکعب درسال

۱۳۸۷

خرید خط دو پرس ملامینه از کشور آلمان و راه اندازی آن با ظرفیت ۱۵۰۰ پرس در روز

۱۳۸۸

خرید خط سه پرس ملامینه از کشور آلمان و راه اندازی آن با ظرفیت ۲۰۰۰ پرس در روز

۱۳۹۰

خرید خط یک آغشته سازی کاغذ دکوراتیو از کشور آلمان با ظرفیت 30 متربردقیقه و خرید خط چهار پرس ملامینه از کشور آلمان و راه اندازی آن با ظرفیت ۲۰۰۰ پرس در روز

۱۳۹۲

خرید خط پنجم پرس ملامینه از کشور چین و راه اندازی آن با ظرفیت ۲۰۰۰ پرس در روز ، خرید خط دو آغشته سازی کاغذ دکوراتیو از کشور آلمان و راه اندازی آن با ظرفیت ۳۰ متربردقیقه

۱۳۹۳

خرید خط دو تولید ام دی اف از کشور اسکاتلند

۱۳۹۵

استارت سرد و گرم و بهره برداری کامل از خط دو تولید ام دی اف با ظرفیت ۹۰/۰۰۰ مترمکعب درسال

بنیانگذار مجموعه پارس را بهتر بشناسیم

مثل یکی دیگر، مثل کسی که شبیه هیچکس نیست. محمد هادی پنجه شاهی، روز بیستم اسفند ماه سال 1337 در تهران متولد شد. او در سال 1356 دیپلم گرفت و بلافاصله پس از امتحان نهایی در کنکور هم شرکت کرد و قبول شد. وی زمانی ثمره کار خود را دید به این مهم پی برد که چشیدن طعم سختی، پیروزی را لذت بخش تر می‌کند. محمد هادی در رشته مکانیک دانشگاه علم  و صنعت پذیرفته شد اما به دلیل علاقه فراوانی که به مهندسی آرشیتکت داشت در کنکور دانشگاه ملی معماری شرکت کرد و در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شد. در سال 1362 موفق به کسب مدرک کارشناسی رشته معماری ازدانشگاه ملی ایران شد. دوره ای نزد پدر خویش رفت و اصول بازرگانی خارجی را آموخت و در حوزه تولید موکت و الیاف سلولزی فعالبت رسمی خود را به عنوان تولید کننده آغاز کرد. پنجه شاهی اما توانایی های خود را فراتر از آن می دید و تنها نمی‌توانست به یک صنعت اکتفا کند.

در گام بعدی صنعت چوب نبافته را طراحی کرد. او با خریداری یک زمین در شمال و با مطالعه در مورد کمبود های صنعتی کشورمان در آن برهه زمانی، دریافت که میهن عزیزمان در صنعت سلولزی و تولید نئوپان، پیشرفتی نداشته است. البته تا آن زمان آقای درویش مؤسس شرکت شموشک تولید نئوپان را در ایران بنیانگذاری کرده بود و شخص دیگری نیز در این حیطه فعالیت هایی داشت اما جای بخش نئوپان در صنعت چوب بین سال های 69 تا 70 واقعا خالی بود و این طبیعی بود که مهندس پنجه شاهی به فکر یک صنعت پیوسته به مرکزیت مازندران به دلیل ضایعات جنگلی بالا باشد. او وقتی برای خرید ماشین آلات به اروپا رفت آنها باور نمیکردند که ایرانی ها آمده اند تا ماشین آلات نئوپان خریداری کنند. دستگاه ها را به مازندران آورد و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع کار احداث کارخانه را انجام داد. پس از بازدید چند سایت و شرکت او در یکی از نمایشگاه های صنعتی در هانوفر آلمان به نام (لینگا) که هنوز هم هر دو سال یکبار برگزار میشود با بهترین ماشین آلات آشنا شد و پس از آن به سوئیس رفت و یک خط تولید را انتخاب و خریداری نمود. اولین اقدام مهندس پنجه شاهی پس از بازگشت از اروپا اعزام پرسنل مد نظرش به اروپا بود تا علاوه بر آموزش، سیستم جاری کار در اروپا را نیز یاد بگیرند و به این دلیل با تحمل تمام سختی ها و فشار ها پرسنل خود را به مدت 6 ماه در اروپا اقامت داد. پس از بازگشت پرسنل به شرکت، تخصص و حرفه ای بودن به بدنه کار تزریق شد و سبک متفاوتی از راندمان کاری نسبت به آنچه در کشور میگذشت ارائه شد. مهندس پنجه شاهی در کمال نا باوری همگان ماشین آلات تولید نئوپان را وارد ایران کرد و کارخانه را احداث وخطوط مختلف تولید نئوپان ،ام دی اف ،تولیدچسب ورزین ،تولیدکاغذهای آغشته (ملامینه) وپرس ملامینه را راه اندازی نمود .پرسنل پس از تولید اولین تخته خود با چشمانی پر از اشک شوق بر روی آن به یادگار امضا کردند.

محمدهادی پنجه شاهی مرد کارهای غیرقابل‌تصور است، او طرح کار کردن در شب را اجرا نمود و در بهت و حیرت کارکنان شیفت شب را کلید زد. به گفته یک سرمایه گزار بزرگ که می‌گوید از ماشین یک‌میلیون دلاری باید 24 ساعته استفاده کرد، در مجموعه کاری مهندس پنجه شاهی آنچه بیش‌ازپیش اهمیت دارد، کار درست و درست کار کردن است. این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با حرمت نهادن به اصل و اساس کار که انسان‌ها هستند. او همیشه می‌گوید من از نشاط بچه‌ها انرژی می‌گیرم و لذت می‌برم. کارخانه پارس نئوپان باوجود اینکه یک کارخانه متعلق به بخش خصوصی می‌باشد اما درواقع یک سرمایه ملی است. ازنظر مهندس پنجه شاهی ارزش در همین است که برای دیگران و در خدمت دیگران باشیم. محمدهادی پنجه شاهی در سال 1380 دستگاه پرس ملامینه را وارد و شروع به تولید کرد و ملامینه پارس نئوپان جای روکش فینیش فویل را در صنعت نئوپان گرفت و دوباره خروجی پر غرور از چالش سخت خودرا رقم زد. قیمت پایین، رنگ‌بندی متنوع و طرح‌های بدیع و همه‌پسند MDF آن را از چوب‌های اورجینال مطلوب‌تر کرده است. این مطلب را با یک جمله از مهندس محمدهادی پنجه شاهی به اتمام می‌رسانیم:

«هیچ خدمتی بالاتر از کارآفرینی و ایجاد زمینه تولید نیست، چراکه کار یعنی زندگی و اشتغال یعنی زنده شدن فرهنگ جامعه»