های گلاس (High Gloss) چیست؟

ام‌دی‌اف یا MDF که مخفف Medium-density fiberboard به معنای تخته فیبر با دانسیته متوسط است، یکی از فرآورده‌های بسیار محبوب و پرکاربرد چوب است که به روش خشک تولید می‌گردد، ام‌دی‌اف را پس از تولید روکش می‌کنند و به دلیل مزایای فراوان در بسیار از تولیدات چوبی به کار می‌برند.

های گلاس (High Gloss) نوعی از ام‌دی‌اف است که روی روکش ملامینه لایه پلکسی گلاس یک نوع پلیمر از نوعی پلی کربنات شفاف است که از شیشه مقاوم‌تر (حدود 5 برابر مقاوم‌تر نسبت به شیشه‌ی هم‌ضخامت خود) و سبک‌تر است. این لایه موجب ظاهر مدرن و بسیار خیره‌کننده‌ی برای این محصول می‌شود که دلیل اصلی محبوبیت این محصول است و علاوه بر ظاهر درخشان مزایای دیگری هم به آن می‌بخشد.

این نوع ورق در یک طرف دارای روکش پلکسی گلاس و در طرف دیگر فاقد این پوشش می‌باشند، نوع مرغوب این ورق‌ها در سمت دیگر دارای پوشش ملامینه سفید هستند. کشورهای آلمان و ترکیه از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌گان این ورق‌ها هستند که در بازار کشورمان نیز محصولات کشور ترکیه و همینطور محصولات تولید داخل بسیار رواج دارند.

ظاهری مدرن، پویا و خیره‌کننده

این مورد مشخصه‌ی اول این محصول و مهم‌ترین دلیل انتخاب آن است. با وجود روکش‌ پلکسی گلاس براق و شیشه‌مانند این محصولات با طراحی مدرن و ساده خود در زیبایی محیط تاثیر فوق العاده‌ای دارند.

مقاومت بهتر های گلاس نسبت به ام‌دی‌اف معمولی در برابر رطوبت و آب

روکش پلکسی گلس این ورق‌ها علاوه بر زیبایی تاثیر بسزایی در مقاومت در برابر اثرات مخرب رطوبت و آب دارند و از این جهت از ام‌دی‌اف معمولی برتر هستند و تا مادامیکه رویه این ورق‌ها آسیب نبیند و رطوبت به مغزی آن‌ها نفوذ نکند، مشکلی چندانی در این باره وجود ندارد.

درخشان و براق بودن

درخشندگی و براقیت این ورق‌ها تنها موجب نمای زیبای آن‌ها نمی‌شود بلکه به خوبی نور را بازتاب می‌دهد و این مسئله باعث می‌شود در روشنایی روز محیط یا آشپزخانه شما به خوبی روشن شود و در شب هم با منبع نور کوچکی، نور مورد نیاز را خواهید داشت. علاوه بر این مزیت، این خاصیت موجب ایجاد عمق بیشتر در آشپزخانه و بزرگ‌تر نشان دادن آن می‌گردد و از این حیث بسیار مناسب آشپزخانه‌های کوچک می‌باشد

وجود طرح‌ها و رنگ‌های متنوع‌تر و زیباتر نسبت به ام‌دی‌اف معمولی

با ظاهری درخشان و روکش خاص و متفاوت نسبت به MDF معمولی طیف وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیباتر و متنوع‌تر را در اختیار خواهید داشت و زیبایی کار نهایی با سلیقه‌ی خود کاملاً تضمین شده‌است.

دوام و استحکام بسیار بالا

با انتخاب این محصول نباید نگرانی چندانی برای دوام و مقاومت آن‌ها داشته باشید چون کاملاً امتحان خود را پس داده‌اند و دوام و استحکام فوق العاده‌ای در طول زمان ارائه می‌کنند.

مزایای دیگر

با انتخاب این ورق‌ها و به خصوص مدل‌های ساده و رنگی این محصول نگرانی از بابت تعمیر و یا تعویض قسمت‌های آسیب دیده برای آشپزخانه و موجود نبودن و یا تولید نشدن آن نیستید.

به دلیل سطح سیقلی و صاف نظافت این ورق‌ها نسبت به ام‌دی‌اف‌های معمولی و به خصوص نمونه‌های طرح‎‌دار بسیار آسان‌تر است و به راحتی درخشندگی خود را باز می‌یابند.

نکاتی که باید قبل از خرید High Gloss بدانید

هر محصولی نقاط قوت خود را دارد و اما نکاتی هم هست که باید لحاظ کنید که شاید فروشندگان از گفتن آن به شما خودداری کنند.

ضعف در مقابل رطوبت

بالا در مزایای این ورق‌ها گفتیم که مقاومت بهتری در برابر رطوبت و آب دارند که این بسیار عالی است اما همانطور که گفتیم باید مراقب باشید تا آب به مغزی این ورق‌ها که از ام‌دی‌اف است نفوذ نکند.

تیزی لبه‌ها

این مورد کم و بیش در ورق‌های ام‌دی‌اف معمولی هم وجود دارد اما به خاطر رویه خاص این ورق‌ها این مورد جدی‌تر است و برای رفع این مشکل بهتر است از حفاظ‌های پلاستیکی استفاده کنید.

لک‌ پذیری

درخشان بودن و براق بودن این ورق‌ها به مانند یک شمشیر دو لبه است و این ورق‌ها مستعد لک شدن هستند و اثر انگشت بر روی آن‌ها باقی‌ می‌ماند، البته گفتیم به آسانی تمیز می‌شوند اما اگر خیلی فرصت پاک کردن مداوم لکه‌ها را ندارید و از طرفی نمی‌توانید آن‌ها را به صورت مداوم تحمل کنید شاید باید در انتخاب خود بیشتر فکر کنید. (مدل‌های مات این ورق‌ها نیز موجودند.)

یک‌طرفه بودن های گلاس

بر خلاف ورق‌های لامی گلاس این نوع ورق‌ها تنها در یک طرف خود رویه براق پلکسی گلاس دارند و در سمت دیگر اغلب روکش ملامینه سفید و یا روکش کاغذی دارند که این مورد در مکان‌هایی که نیاز دو طرف ورق در دید قرار بگیرند مشکل‌ساز است.

خش پذیری

این هم مرتبط با سطح صاف و سیقلی این نوع ورق‌هاست که آن‌ها را مستعد خش می‌کند و باید مراقب برخورد اجسام تیز و سخت به رویه این ورق‌ها باشید. از این حیث ورق‌های لامی گلاس مقاومت بهتری را ارائه می‌کنند.

به منظور خرید ورق او اس بی با مجموعه آلپ وود تماس حاصل فرمایید.

چرا باید امی‌دی‌اف های گلاس را انتخاب کنیم؟

گفتنی‌ها را در مورد این ورق گفتیم، مزایای این ورق‌ها دلیل بسیار خوبی برای انتخاب آن‌هاست و اصلاً قابل مقایسه با نکاتی که برای معایب آن ذکر کردیم نیستند. این ورق‌ها یک سر و گردن از ام‌دی‌اف معمولی بالاتر هستند و از نظر ظاهری و نما تفاوت فاحشی با ام‌دی‌اف دارند. معایب این ورق‌ها تحت شرایطی خاص بروز می‌کنند و با پیشگیری و محافظت خنثی می‌شوند. های گلاس محصولی بسیار بهینه و مدرن است.

ظرفیت تولید کارخانه پارس نئوپان 5000 ورق سوپر پلی گلاس در روز است که در ابعاد 183*366 تولید میشود وبا ضخامت های 18-16-12 میلیمتر و با دانسیته 750-700

تبریک!

درخواست باموفقیت ارسال شد. همکاران ما در واحد فروش پس از بررسی درخواست با شما تماس خواهند گرفت